Ларн 32

Нафта і нафтопродукти з поверхні води найбільш ефективно збираються ме-ханічним способом. Він є найбільш раціональним при видаленні нафтопродуктів з поверхні водотоків і водойм. Ми розповімо про улавливающее боновое заграждение.
У міру накопичення досвіду ліквідації нафтових забруднень до технічних засобів пред’являються все нові вимоги. Одна з тенденцій створення коштів з конкретним цільовим призначенням стосовно умов, в яких доводиться збирати розлиту нафту.
Для локалізації забруднення найбільш ефективним засобом є боно-правові загородження: плавучі і підводні. Принцип дії плавучого бонової загородження полягає у створенні механічного бар’єра, що перешкоджає переміщенню або поширенню тонкого верхнього шару води разом з нафтовою плівкою.
Плавучі бонові загородження представлені в залежності від цільового призначення трьома класами:
1-й клас — бони для використання на мілководді, зокрема на річках. Бон являє собою полотнище з синтетичної тканини, у верхній частині якого знаходяться циліндричні поплавці з спіненого пінопласту, а в нижній — баластна ланцюг, також сприймає навантаження при натягу огорожі.
Основні характеристики
Висота, см:
надводної частини …………….……10 … П’ятнадцять
підводної частини ………….………20 … Тридцять
Граничне зусилля на розрив, т …………1 … 2,5
2-й клас — бони для прибережної зони морів і озер, перекриття входів в гавані, порти, акваторії судноремонтних заводів. Це стаціонарне вловлююче бонове загородження являє собою порожнистий металевий бар’єр каплевидного перетину. Бар’єр має всередині горизонтальну поздовжню перегородку, яка ділить його внутрішню порожнину на дві частини: верхню -непроникну, надає огорожі плавучість, і нижню — проникну, яка заповнюється водяним баластом і утримує огорожу в верти-кальном положенні.
Основні характеристики
Висота, см:
надводної частини ………………….20 … Тридцять
підводної частини …………….……35 … П’ятдесят
Граничне зусилля на розрив, т …………5 … П’ятнадцять
3-й клас — бони для використання у відкритому морі
Основні характеристики
Висота, см:
надводної частини …………….……50 … Вісімдесят
підводної частини………………….100 і більше
Граничне зусилля на розрив, т …………15 … Тридцять
Дослідженнями встановлено, що бонові загородження найбільш ефективно за витримують нафтопродукти, якщо вони встановлені перпендикулярно напрямку течії. Бонові загородження ефективно працюють, коли швидкість течії не перевищує 0,2.. .0,6 м/с. При швидкості течії вище зазначеної нафтопродукти можуть потрапляти під бони. Перед боновим загородженням накопичується товстий шар нафтопродуктів,який відчуває гідродинамічний вплив води, що рухається. У нижній частині бона на межі розділу нафта — вода підвищується турбулентність потоку, що призводить до дроблення (емульгування) шару нафтопродуктів, часткового їх відриву і перенесення через за-граждение.
Необхідно пам’ятати, що при досягненні критичної швидкості течії води (або руху бона при тралении) утримування нафтопродуктів не залежить від висоти підводної частини, тобто при великих швидкостях течії води нафтопродукти будуть прори-тися навіть при більшій глибині занурення боновой захисту.
Для найбільш ефективної роботи БЗ встановлюються на акваторії річок під кутом до динамічної осі потоку, уздовж якого відбувається поширення нафтової п’ят-на. Бони поділяються на напрямні і вловлюють. Напрямні БЗ приме-няються для зміщення нафтової плями. Вловлюючі БЗ застосовуються для локалізації та збору нафти.

Добавить комментарий

Related Post

МеталлочерепицаМеталлочерепица

Металочерепиця, довгий час займає лідерські позиції на Заході. А завдяки, продуктивному зростанню виробництв, тепер її можна придбати на українському ринку. У нас ви зможите заказать металлочерепицу валенсия. Металочерепиця Валенсія-це прокат

MandriaMandria

У 2003 році, коли наша компанія тільки з’явилася, ми ставили перед собою мету робити все по-іншому. Ми хотіли створити просту альтернативу заплутаним сайтам, через які подорожі здавалися складним випробуванням, і

SosapostasSosapostas

Що таке SOS Ставки? sosapostas Ставки-це сайт, що складається з аналітиків по всьому світу, доступний португальська, французька, польська, іспанська, німецька, англійська та голландська, з широким досвід у світі ставок. Прагнуть