проведення атестації робочих місць за умовами праці
- Атестація робочих місць за умовами праці (далі — атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності і господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина і матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, які можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їх потомство як в сьогоденні, так і в майбутньому. Ми розповімо як провести аттестацию рабочих мест.
- Основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками в області реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації за роботу в несприятливих умовах.
- Атестація проводиться згідно з цим Порядком та методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджуються Мінпраці та МОЗ.
- Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в терміни, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Відповідальність за своєчасне і якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
Позачергова атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів державної експертизи умов праці за участю установ санітарно-епідеміологічної служби МОЗ.
- До проведення атестації можуть залучатися проектні та науково-дослідні організації, технічні інспекції праці профспілок, інспекції Держгідротехнагляду.